Мармурова
Майстерня
Різноманітність камінів
Камін у будинку давно став символом родового гнізда, і він надає відчуття затишку. Він одночасно є джерелом тепла, що зігріває будинок і водночас і є символом домашнього вогнища. Особлива атмосфера, яку надає камін, надихає людей на встановлення його не тільки в будинку, а й у квартирі. Відповідно до стилістики інтер'єру, вибирається і портал для каміна. Різноманітність стилів камінів дозволяє підібрати камін на будь-який смак та для будь-якого інтер'єру. Також допускається змішання стилів і фьюжн.
Різноманітність камінів сьогодні
В даний час в салонах, в каталогах пропонується величезна кількість варіантів камінних порталів, також багатий на пропозиції Інтернет і кожна людина може вибрати будь-яку модель, яка буде відповідати її смаку і стилістично підходити його житлу і стане його прикрасою. Звичайно ж портали для камінів з натурального каменю має масу переваг. Це і довговічність, і краса, екологічні якості каменю та інше. Довірившись досвідченому дизайнеру, який уважно вивчить особливості стилю вашого житла. Він зможе запропонувати тип каміна, який буде відповідати стилістиці інтер'єру з урахуванням вашого смаку та ваших побажань. Важливо місце розташування каміна не тільки з точки зору обстановки кімнати, співвідношення з предметами меблів,
Каміни в класичному стилі
Для класичного камінного порталу як матеріал найчастіше використовують дерево або натуральний камінь. З натурального каміння переважають каміни з мармуру, рідше з травертину, ще рідше з граніту та інші базальтові породи. Такий камін, як правило, гармонійно вписується в будь-який дизайн і поєднується з меблями та іншими деталями інтер'єру. Гарний камін із мармуру дорогий і не бюджетний варіант. Класичний камінний портал має П-подібну форму і нерідко оснащений колонами, скульптурними елементами. Має строгість і шляхетність ліній, він одночасно простий та витончений. Найчастіше топка такого каміна із цегли.
Каміни у стилі «модерн»
У ⅪⅩ столітті стався переворот у мистецтві, новий віяння дозволило поєднувати різні матеріали, широко використовувався метал у поєднанні з каменем та деревом, склом. Це був новий віяння у використанні кольору, текстури та фактури – дзеркальна або полірована поверхня може поєднуватися з пористою та колотою.
У каміни в стилі "модерн" зазвичай у світлих відтінках, іноді на контрасті світлі тони використовуються з темними тонами. Натуральні матеріали використовуються поряд із штучними. Камінний портал може мати різну форму для більшого ефекту пропорції каміна в стилі «модерн» більш витягнуті, щодо камінів інших стилів і часто мають конструкцію у формі пеналу. Хоча й можуть мати форму "П" або "Д"-подібну або асиметричну форму. Непередбачувана форма та фактури «модерн» каміна чудово вписуються в сучасний дизайн квартир та заміських будинків, але при цьому погано поєднується з класичним стилем та бароко.
Каміни в "кантрі" стилі
На відміну від класичного порталу з "П" формою камін у стилі "кантрі" найчастіше має форму літери "Д". Каміни в сільському стилі зараз дуже поширені, вони мають простий і нехитрий вигляд, який до душі любителям живого вогню. Найчастіше він знаходиться в будинку, хоча подібний камін можна розташувати і в квартирі. Камін у стилі «кантрі» вимагає відповідності деталям інтер'єру, дизайн має бути в такому ж стилі . Але ця особлива атмосфера допоможе звільнитися від напруженого способу життя, ніби побувавши за містом.
Для камінів «кантрі» стилю найчастіше використовується дерево та натуральний камінь – мармур та граніт, а також черепашник, піщаник, туф. Найчастіше камінь оброблений, і він гладкий та шліфований, іноді зберігаються природні нерівності. Також такий камін може бути облицьований декоративною плиткою. З дерева виготовляється полиця та дров'яник.
Каміни в стилі «рустик»
Каміни в стилі «рустик» також мають Д-подібну форму, як і каміни в стилі «кантрі», але камін у стилі «рустик» виглядає грубіше, нерівність і необробленість каменю особливо до вподоби тим, хто віддає перевагу всьому натуральному та природному. Цей стиль ще ближче до сільського та дає відчуття віддаленості від комфорту цивілізації. Такий камін підходить для заміського будинку, стилізованого ресторану чи котеджу. Де так хочеться насолоджуватися відкритим вогнем та простою розслабленою обстановкою.
Для такого грубого каміна застосовуються і відповідні матеріали. Тільки на відміну від стилю кантрі це не оброблений камінь з природними нерівностями.
Камін у стилі «рустик» також впишеться найбільш гармонійно в простий і нехитрий інтер'єр, і може виглядати безглуздо, при поєднанні з іншими стилями - як бароко, рококо або hi-tech.
"Hi-tech" каміни
Каміни у стилі «hi-tech» є взірцем простоти форм та неординарності рішень. Такий камін повинен відповідати інтер'єру у дусі урбанізації та мінімалізму. Цьому стилю притаманна різноманітність поєднаних форм, використовуваних матеріалів та технологій. При цьому зовнішній мінімалізм дозволяє використовувати максимальний функціоналізм каміна з погляду опалювальних показників. Як правило, для каміна в стилі hi-tech використовується метал, скло, бетон, а також натуральний камінь - мармур і граніт, а також онікс і травертин.
Цей стиль слабо поєднується з іншими стилями, тому якщо інтер'єр вашого житла близький до цієї стилістики та духу мінімалізму, то і камін бажано проектувати в цьому ж стилі. При цьому оригінальність поєднання форм і матеріалів дозволяє використовувати найсучасніші технології.