Мармурова
Майстерня
Граніт – гарний природний камінь
Міцність та твердість граніту відома у всьому світі. До наших днів дійшло чимало пам'яток архітектури та статуй з цього каменю, причому практично у первозданній формі та у відмінному не зруйнованому стані. Що говорить про його відмінні властивості. Граніт - це гірська порода, яка утворилася в результаті поступового остигання розжареної магми в товщі землі на значній глибині та має кристалічну зернисту структуру. Граніт класифікують як крупнозернистий, середньозернистий та дрібнозернистий. Зернистість впливає на характеристики граніту – чим менше зернистість каменю, тим більше він міцний і менш схильний до руйнувань.
"Granum" перекладається з італійської, як "зерно". Крупнозернистий граніт вважається більше 5 мм, середньозернистий від 2 до 5 мм, у дрібнозернистого зерно всього до 2 мм.
Граніт має дуже видатні характеристики щодо інших порід, особливо дрібнозернистий мармур, який не схильний до руйнувань століттями. Граніт – важкий та щільний камінь, з низьким вологопоглинанням. І навіть найсуворіші кліматичні умови не руйнують його, чи то мороз чи спека, дощі чи вітру.
Граніт може бути сірий, білий, рожевий і червоний і чорний з різними вкрапленнями. Від фарбування польового шпату безпосередньо залежить, який буде колір граніту. Блискучі, як іскорки, невеликі вкраплення в породі – це слюда, яка надає каменю особливого блиску та кольору.
Граніт широко використовується в будівництві, архітектурі та мистецтві. Над ним працюють скульптори для виготовлення статуй та постаментів, його використовують для виготовлення колон та фонтанів у декоративній архітектурі. Також використовують для побутового будівництва для сходів, колон, перил і балясини, а також для підвіконь, камінів і стільниць для кухні або санвузла. Застосування граніту дуже широке. Його характеристики довговічності та міцності дозволяють використовувати його для укладання на підлогу та облицювання стін у громадських місцях – у банках, вокзалах, метро, магазинах та багатьох інших. При цьому догляд за ним досить нескладний, якщо це полірування не до дзеркального блиску.
Хоча камінь твердий і важкий, обробкою та видобутком його займаються досить багато компаній. Вартість граніту залежить від родовища, складності видобутку та доставки. В Україні є родовища граніту, різноманітність кольорів та фактури може задовольнити навіть найвибагливіших замовників. Український граніт має гарну якість і доступну ціну. Хоча є прихильники італійського граніту, який більш дорогий.
Пам'ятники культури, які через століття дійшли до наших днів, є доказом особливості та вічності цього каменю. Їх безліч – це статуї Стародавнього Єгипту та храми Стародавньої Індії, монастир Ескоріал в Іспанії та багато інших. Що може бути величнішим за час, укладений у камінь!